Karlov pod Pradědem 251

Malá Morávka

Sjezdové lyžování

Zimní dovolená v Jeseníkách má díky neopakovatelné přírodě velké kouzlo.
Sníh v Jeseníkách napadá koncem listopadu a vydrží většinou až do Velikonoc.
Jeseníky jsou místem, kde provoz vleků každoročně končí jako poslední
v republice, zvláště z důvodu kvalitního zasněžování.

REZERVACE ONLINE

 

Ski aréna Karlov LogoSkiArenaKarlov.gif

Oceníte 12 km propojených sjezdovek dostupných na jeden skipas. 

V provozu jsou 4 sedačkové lanovky, celkem 14 sjezdovek všech obtížností od mírných až po závodní. Kapacita lanovek a vleků překračuje 12 000 osob za hodinu.

Nová rodinná sjezdovka Čerťák (6,9 km) nabízí přes 1400 m pohodového lyžování, sedačkovou lanovku. 

Největší večerní lyžování na Moravě, až 4 300 m osvětlených tratí.

 

Webkamery - sjezdovky


Vleky mají dostatečnou kapacitu pro rychlé odbavování lyžařů a jsou průběžně zasněžovány. Zimní sezóna je vzhledem k nadmořské výšce 800 m
a zasněžování prodloužena do konce měsíce dubna.

Ski aréna Karlov Snowboarding v Jeseníkách
Lyžování v Jeseníkách Ski aréna Karlov

Vzdálenost ke Ski aréně Karlov od našeho hotelového resortu Kamzík k prvnímu vleku je 650 m. K dispozici běžkařům, lyžařům či snowboardistům jsou velká parkoviště těsně u sjezdovek, půjčovny lyží, lyžařský servis, lyžařské školy pro děti i dospělé. Samozřejmostí jsou možnosti občerstvení. Jízda na snowboardech je stále oblíbenějším zimním sportem. Půjčovny snowboardového vybavení a servisy pro snowboard jsou součástí areálů.

Pro hosty našeho ubytovacího komplexu Kamzík nabízíme možnost využití skibusů.

Skibus - jízdní řád

 

Ski areál Kopřivná

Sjezdovky v Malé Morávce

Lyžování v Malé Morávce Lyžování na Kopřivné

Ski areál Kopřivná je provozovatelem nejdelší sjezdovky v údolí Malé Morávky i Karlova s nejmodernější vyhřívanou 6-sedačkovou lanovkou v České republice.

Kromě původní modré sjezdovky disponuje nově vybudovanou červenou sjezdovkou s moderním zasněžovacím systémem. Je osazena vynikajícím osvětlením po obou stranách. Večerní lyžování si můžete vychutnat na dvou upravených sjezdovkách. Po celou zimní sezónu nabízí kvalitní lyžařské podmínky. Trať je i vícekrát denně strojově upravována. V Dětském zimním parku si děti mohou pod dohledem rodičů a užívat skluzavek, sněžného hradu nebo bezpečného bobování na uzavřené části sjezdovky. Nejen děti, ale i většina dospělých, určitě neodolá jízdě na speciální nafukovací pneumatice v oblíbené s nowtubingové dráze plné klopených zatáček ve sněžném korytě a to dolů i za pomocí speciálního vleku nahoru. Vzdálenost od hotelu Kamzík je 4 km.

 

Praděd - Ovčárna

f-634-1-.jpg Lyžování Jeseníky f-652-1-.jpg

Nejznámější lyžařské středisko celých Jeseníků je od hotelu vzdáleno přibližně 10 km. Nachází se zde nejvyšší hora Moravy a Slezska - Praděd (1492 m n. m.), které dominuje 149 m vysoká televizní věž s rozhlednou a restaurací. Praděd svou krásou a výbornými lyžařskými podmínkami přiláká ročně do Jeseníků množství tuzemských i zahraničních turistů. Na své si přijdou všichni milovníci zimních sportů, ať už začátečníci, pokročilí lyžaři, snowboardisti, běžkaři nebo vyznavači pasivní turistiky, kteří se rádi kochají pohledem na zasněžená pohoří. Dále je zde 7 sjezdových tratí o celkové délce 4,5 km ve výšce 1235 - 1445 m n. m. Nejvýše položená vleková stanice je na Petrových kamenech. Lyžařské tratě jsou v zimním období neustále upravovány, poskytují možnost nočního lyžování. Nacházejí se zde půjčovny lyží, lyžařského vybavení i skiservis. Přes Praděd vede většina běžeckých tratí. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejvýše položené lyžařské centrum v celé České republice, poskytuje v zimním období (od prosince do dubna) ty nejlepší sněhové podmínky pro milovníky zimních sportů.

 

Karlova Studánka a Vrbno pod Pradědem

a-571.jpg a-572.jpg a-573.jpg

Skiareál Karlova Studánka se nachází v dolní části obce na levém svahu ve směru na Vrbno pod Pradědem. Sjezdovka je denně strojově upravována a je uměle zasněžována. Občerstvení je zajištěno přímo v areálu. Půjčovna lyžařského vybavení a skiservis jsou vzdáleny cca 1 km od skiareálu. Vlek je vzdálen od dolního parkoviště Karlova Studánka 120 m. Délka sjezdovky je 600 m, převýšení 110 m, náročnost modrá. Ski aréna Vrbno má k dispozici bobovou dráhu o délce 840 m.

Karlova Studánka je od nás vzdálena 8 km, Vrbno pod Pradědem 17 km.

 

Červenohorské sedlo

Lyžařská střediska v Jeseníkách Lyžařské svahy v Jeseníkách Sjezdovky v Jeseníkách

Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Je známou křižovatkou zimních turistických cest. Nadmořská výška je 1013 m. Sjezdové tratě začínají v nadmořské výšce 1164 m a končí 862 m. Tratě obslouží lanovka a osm lyžařských vleků. Z lanovky se můžete vydat na čtyři sjezdovky. Každá z nich je delší více než jeden kilometr. Návštěvník si může vybírat mezi terény od těch vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům.

Vzdálenost od nás 35 km.

 

Ramzová a Petříkov

c-5591-1-.jpg c-66.jpg c-67.jpg

Ski aréna na Ramzové (od nás 44 km) v současné době provozuje čtyřsedačkovou lanovou dráhu z Ramzové na Čerňavu, dvousedačkovou lanovou dráhu z Čerňavy na Šerák a tři lyžařské vleky. Nadmořská výška 782 m - 1351 m.

Petříkov (od nás 48 km) najdete na severních svazích v nadmořské výšce 780 m n. m. Ski areál KASTE je vybaven dvěmi dvoukotvovými vleky o délce 700 m a 580 m a dětským vlekem o délce 40 m. Všechny tři vleky se nacházejí v těsné blízkosti Horské chaty KASTE. Skipasy jsou společné i pro sousední dva vleky Ski Petříkov (700 m a 450 m). Návštěvníci mohou využít záchytné parkoviště na začátku Petříkova a Skibusem se dopravit přímo k lyžařským vlekům. Skibus jezdí v zimní sezoně denně v pravidelných desetiminutových intervalech.

 

REZERVACE ONLINE

Je u nás plno?

Hotelový resort Kamzík
je tu pro Vás.

Vyberte si z naší široké nabídky ubytovacích služeb.